neděle 28. října 2018

Recyklace triček

Dnešním tématem je recyklace triček. Pro ty co rádi tvoří nabízím pár typů:

1/ aplikace obrázku na tričko

Trápilo mě zničení několika nových bílých triček drobnými flíčky, které nešly vyprat. Vymyslela jsem, že na ně přišiji aplikaci... a je to.

Nejprve vystřihnu obrázek z látky, stejný tvar vystřihnu z oboustranně nažehlovacího vlizelínu. Nažehlím přes pečicí papír. Přišiji cik-cak stehem. U pružných triček používám chodící patku.

* Některá trička domaluji barvami na textil a zažehlím.
* Modré tričko jsem batikovala - akrylovou barvu. Naředěnou akrylovou barvu minimálně 1:1 s vodou nanesu na hodně mokré tričko a promnu v ruce. Nechám uschnout a je to.

Dcera se inspirovala a ozdobila si šaty a šátek:2/ Recyklace tílek na nákupní tašku:

Tílko pomalujeme, nabatikujeme nebo našijeme aplikaci. Dole uděláme v tunýlku zevnitř dírku, provlékneme provázek nebo stužku a stáhneme.

3/ Rostoucí tričko

Dcerka měla moc ráda dvě trička. Abych nemusela trička schovávat vyrobila jsem rostoucí tričko. Z jednoho trička jsem ustřihla rukávy a spodek a našila na druhé oblíbené tričko. Trička byla velikostně plus mínus stejná.4/ Záplaty na kalhoty z obrázků z trička

overalu, který se už celý skoro rozpadl a dcera z něj vyrostla, jsem odstřihla obrázky, které má ráda. Z oboustranného vlizelínu jsem vystřihla stejný tvar a nažehlila na kalhoty, které byly prodřené. Obšila jsem v ruce hradbovým stehem.
Pokud chcete šít na stroji, je dobré nohavici ve švu rozpárat, přišít záplatu a pak nohavici zase sešít.Žádné komentáře:

Okomentovat